A Metró Klub a Dohány utca 22-24 szám alatti címen működött a hatvanas - hetvenes években. A legendás szórakozóhely a magyar beat mozgalom központjaként vált ismertté. Talán nincs is olyan ember Magyarországon, aki ne hallott volna a legendás szórakozóhelyről. Itt alakult meg a híres Metró Együttes.
„Ha bementél a buli kezdete előtt és körülnéztél, akkor eszméletlen förmedvénynek tűnt az egész helyiség: csak úgy árasztotta magából a ridegséget, de amikor megtelt fiatalokkal és elkezdtünk játszani, minden megváltozott és a rideg, vacak, rossz akusztikájú teremben életünk legforróbb hangulatú, felejthetetlen emlékű bulijait játszottuk. Akkoriban olyan légkör vette körül ezt a zenét, hogy egyszerűen elképzelhetetlen volt a sikertelenség. Minden összekötött, életkorban is egyeztünk a közönségünkkel.” - emlékezett vissza Zorán.
A Metró név eredete
A Közlekedési Építő Vállalat a kettes metró építőmunkásainak tervezett szórakozóhelyet biztosítani, azonban a szórakozóhely hamar kinőtte magát és a hazai beat kultúra központjává vált.
Film készült a Metró Klubról
Extázis 7-től 10-ig című dokumentumfilmet Kovács András rendezte, amelyet részben a Metró Klubban forgattak. A dokumentumfilm a magyar beatmozgalomról, a beatmozgalom lelkes híveiről és az ellenzőiről szól. A filmet érdekes lehet megnézni abból a szempontból is, mert helyszínként feltűnik benne a legendás Metró Klub és az akkori kor fiataljai.
Album készült a Metró Klubban
A Metró Klub más vonatkozásban is egy híres hely. Itt rögzítették ugyanis a magyar könnyűzene történetének első koncertalbumát 1970. május 31-én. A technika felszerelés egy lemezgyári UHER magnetofon volt, aminek a segítségével megvalósulhatott az Egy este a Metro Klubban… című album. Ezzel a címmel adták ki, a történelmi albumot, amelyen a dalok többségét Frenreisz Károly és Sztevanovity Dusán írta.
Metró Klub a történelem szomszédságában
A Dohány utca 16-18. számú épület helyén állt a Schiller-ház, ami végérvényesen összefonódott Magyarország történelmével. 1847-1848-ban az emeleti lakásában élt a híres költő és forradalmár Petőfi Sándor és felesége Szendrey Júlia. Az egy emeletes épületben két szobából és egy hálófülkéből és közös ebédlőből álló lakást évi 550 forintért bérelték közösen a harmadik lakótársukkal Jókai Mórral. Ebbe a bérleménybe "szaladt fel" Vasvári Pál és Bulyovszky Gyula, 1848. március 15-én hajnali hat órakor, hogy megszövegezzék a 12 pontot.